@BernieSanders: Cost to manufacture 1 vial of insulin: Around $6Cost of 1 vial of insulin for consumers:πŸ‡«πŸ‡·: $9πŸ‡©πŸ‡ͺ: $11πŸ‡―πŸ‡΅: $14πŸ‡¦πŸ‡Ί: $7πŸ‡¬πŸ‡§: $7πŸ‡¨πŸ‡¦: $12πŸ‡ΊπŸ‡Έ: $98The American people should not be forced to pay the highest prices on the planet for prescription drugs.

Bernie Sanders (@karrilevens) / Twitter

Leave a Reply